ДомойМирГаббі Дуглас повертається у спортивну гімнастику та кваліфікується на чемпіонат США

Востаннє Габбі Дуглас брала участь у змаганнях зі спортивної гімнастики вісім років тому на Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро, де її команда завоювала золоту медаль.

У суботу триразова золота медалістка повернулася на American Classic в Кеті, штат Техас, і успішно пройшла кваліфікацію на Чемпіонат США, що відкрило їй шлях до участі в Олімпійських іграх в Парижі цього літа.

Вона фінішувала 10-ю в багатоборстві, але її результати в опорному стрибку і на колоді дозволили Дуглас взяти участь у двох видах програми на чемпіонаті США. Для участі у всіх чотирьох видах на національних змаганнях, які відбудуться з 30 травня по 2 червня у Форт-Ворті, штат Техас, Дуглас має подати відповідну петицію.

Джейд Кері, яка є чинною олімпійською чемпіонкою у вільних вправах, перемогла у багатоборстві.

Хоча американська класика практично не має прямого впливу на шанси Дуглас потрапити до паризької команди, її суботній виступ став важливою сходинкою і дав змогу поглянути на її тренувальний прогрес під час цього повернення.

Дуглас почала день на хиткій ноті у вільних вправах. Вона опустила руки під час першого проходу і вийшла за межі, набравши 11.450 балів.

Але той, хто сумнівався в легітимності повернення Дуглас, мав би побачити її в опорному стрибку. У другому обертанні Дуглас виконала неймовірний подвійний кручений Юрченко, набравши 14.000 — результат, який жіноча збірна США з радістю прийняла б у фінальних змаганнях у Парижі.

Юрченко все ще має багато чого досягти на брусах, її коронному виді програми. Рухи, які принесли їй прізвисько «Літаюча білка» у 2012 році, все ще залишаються високими, але Дуглас двічі зіскочила з брусів на 11.850 балів.

У четвертому і останньому обертанні Дуглас виконала зчеплення на колоді. Вона набрала 13.350 балів, що забезпечило їй путівку на чемпіонат США. У свої 28 років Дуглас була найстаршою спортсменкою на змагальному майданчику.

Спочатку Дуглас мала намір повернутися до змагальної гімнастики на Зимовому Кубку в лютому, але знялася за кілька днів до змагань через позитивний результат тесту на Covid.

«Я був дуже радий повернутися на змагальний майданчик, але, на жаль, мій тест виявився позитивним на ковід. Я розбитий, але скоро побачимося!» написала Дуглас у своєму пості в Instagram.

Вперше про свій намір повернутися на Олімпійські ігри вона оголосила на початку цього року в програмі «Хеллі Джексон зараз».

Виступ Дуглас у 2012 році в Лондоні зробив її першою темношкірою гімнасткою, яка виграла золоту медаль в олімпійському багатоборстві. На Олімпіаді 2016 року Дуглас допомогла американкам здобути другу поспіль перемогу в командному заліку, що принесло їй третю золоту олімпійську медаль.

Дуглас не брала участі в останніх Олімпійських іграх у Токіо, що багато хто у світі гімнастики сприйняв як фактичну заяву про завершення кар’єри.

Чинна олімпійська чемпіонка з багатоборства Суні Лі також намагається повернутися на Олімпіаду. У суботу вона змагалася на двох з чотирьох снарядів — колоді та опорному стрибку — і це був перший раз, коли Лі та Дуглас зійшлися у змаганнях серед дорослих.

З початку минулого року Лі боролася з проблемами з нирками, через що передчасно завершила як свою студентську кар’єру, так і сезон 2023 року. Вона змагалася на Чемпіонаті США 2023 року, але зняла свою кандидатуру з розгляду в команді на Чемпіонат світу.

Суботній виступ став певною мірою спокутою для зірки Олімпіади в Токіо. Лі невдало виступила на своїх перших змаганнях сезону, Зимовому Кубку, де вона двічі впала на брусах і один раз на колоді.

У суботу вона продемонструвала значно чистіші програми, хоча їм, можливо, не вистачало повної складності, на яку вона здатна.

У першому обертанні Лі продемонстрував відмінний виступ на колоді, вирішивши виконати простий макетний з’їзд. Консервативна програма принесла свої плоди, і Лі отримала 14.300 балів, вигравши змагання.

Лі також змагалася в опорному стрибку, де вона заробила 13.250 з повним обертом Юрченко. Її виступів у цих двох видах було достатньо, щоб кваліфікуватися на чемпіонат США, але, як і Дуглас, Лі потрібно буде подати петицію, щоб змагатися в абсолютній першості.

Наступна зупинка на шляху до паризької кваліфікації — Core Hydration Classic, який відбудеться в Хартфорді, штат Коннектикут, 17 і 18 травня.

Якщо Дуглас потрапить до олімпійської збірної США, вона стане першою американкою з часів Домінік Доуз, яка потрапить до трьох олімпійських збірних. Сімона Байлз, яка була партнеркою Дуглас по команді в Ріо, також прагне потрапити до своєї третьої олімпійської збірної.

Гімнастки, які представлятимуть США в Парижі, будуть відібрані на олімпійських відборах цього літа, які відбудуться наприкінці червня в Міннеаполісі. Спортсмени, які змагатимуться на олімпійських відбіркових змаганнях, визначаться чотирма тижнями раніше на чемпіонаті США у Форт-Ворті.